Dětské a mládežnické kluby

Diskuse k rekonstrukci naší modlitebny
Tato diskuse již není aktivní, diskuse k aktuální stavbě probíhá pro členy a přátele sboru v soukromém vláknu.
mareko
Příspěvky: 83
Registrován: sob 06. pro 2014 13:43:09

Dětské a mládežnické kluby

Příspěvek od mareko » ned 07. pro 2014 21:58:43

Jaký je scénář pro dětské kluby (připomínám, že to je to, co po nás architekti chtěli - požadavky ve formě slohového cvičení o použití, ne detaily ve stavbě):
- rodiče s dětmi přicházejí (v rozmezí většinou 10 minut, ale občas někdo přijde i půl hodiny po začátku, a pokud je jeden vedoucí, nebylo by ideální, kdyby musel děti jít vyzvedout ke vchodu) - menší děti přivedou na místo, větší často jen např. přivedou před modlitebnu
- děti si nechávají oblečení přímo v místnosti či v šatně vedle (dole nebo nahoře), občas se jde po setkání a modlitbě ven, např. po 15 minutách (v létě občas i hned)
- hry jsou občas divoké (dupání při pobíhání) a hlučné, při dvou klubech oddělených vedle sebe jen tenkou stěnou by to mohlo rušit (přenos o patro níže snad nevadí)
- při klubech je občerstvení (čaj lze donést odjinud, jako teď, řeší se většinou na začátku, tj. nevadí, že vedoucí na chvíli odejde)
- děti jsou u stolů, kde něco tvoří nebo si hrací či povídají, existuje skříň ve které jsou pomůcky (sdílené mezi kluby - papíry, pastelky, ...)
- děti si ke konci často musí umýt ruce, občas potřebují na záchod
- rodiče přicházejí pro děti, postupně, někteří čekají v místnosti vedle i třeba hodinu, a poté postupně přemlouvají děti, aby už šly domů :-)

Určitě doplníte další postřehy...

mareko
Příspěvky: 83
Registrován: sob 06. pro 2014 13:43:09

Re: Dětské a mládežnické kluby

Příspěvek od mareko » úte 16. pro 2014 21:53:24

- byl požadavek na tři kluby najednou (Obři, Orli, Maják), tj. tři odělené místnosti. Pro dovoz dětí by takový provoz byl ideální, ale upozorňuji, že současný začátek 16:30 už je pro nejmenší Obříky strop, zatímco Maják začíná 17:30 a konec v 19 by byl pro nejmenší už moc pozdě. Nicméně pokud se třeba rozroste besídka, pak se tři místnosti využijí, stejně tak je i více dalších možných souběhů (Zábradlí apod.)
- slyšel jsem nápad na "posuvnou" stěnu (přehradit větší místnost dle potřeby) - ano, ale pokud to bylo myšlené pro dětské kluby, tak je třeba dbát na dobré akustické oddělení

Petr

mládež

Příspěvek od Petr » stř 04. úno 2015 2:45:35

Pro mládež stačí místnost, ve které se můžeme stišit a přemýšlet nad Biblí. Zároveň se hodí i prostor pro aktivnější činnosti. Např. hry, tvorba tabulí na modlitby, plocha s kobercem pro sezení na zemi. Pěkné by bylo mít v klubovně krb. Zároveň se hodí možnost místnost přestavit na posezení u stolků. Je dobré mít v místnosti více zón. Zóna s pohovkou, křeslo se stolkem pro meditaci, stolky apod.


Naposledy oživil Anonymous v stř 04. úno 2015 2:45:35

Zamčeno